Shkup, sanksionohen 12 motoçiklistë - Bota Sot
Shkup, sanksionohen 12 motoçiklistë

Maqedonia

Shkup, sanksionohen 12 motoçiklistë

Më: 19 maj 2019 Në ora: 16:55
Motor

Njësia për siguri në komunikacion në kuadër të SPB Shkup më 18 maj gjatë periudhës nga ora 14:00 deri në orën 19:00 ka ndërmarrë një aksion kontroll ndaj motoçiklistëve.

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë kontrollit, policia ka zbuluar 12 shkelës të ligjit të kryera nga motoçikleta, dhe atë: një motor që ngiste pa patentë shoferi, dy personave u kishte skaduar patenta e shoferit, tre kanë vozitur me kategori më të rëndë se sa u është lejuar dhe gjashtë janë sanksionuar për mos shfrytëzimin e kasketës.

Gjatë të njëjtës ditë, policia e rrugore ka kryer kontroll të zgjeruar të veprimit për zbulimin e shoferëve që kanë tejkaluar shpejtësinë e me automjetet në territorin e Shkupit në periudhën prej ora 06:00 deri në orën 24:00.

“58 vozitës e kanë tejkaluar. Janë lëshuar 45 urdhra të detyrueshëm të pagesave dhe 13 shoferë janë paralajmëruar me shkrim”, deklarojnë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...