Grubi: Vetingu i BDI-së s’ka lidhje me fshesën e Zaevit - Bota Sot
Grubi: Vetingu i BDI-së s’ka lidhje me fshesën e Zaevit

Maqedonia

Grubi: Vetingu i BDI-së s’ka lidhje me fshesën e Zaevit

Më: 22 maj 2019 Në ora: 17:44
Artan Grubi

Deputeti Artan Grubi thotë se “vetingu që BDI e propozon, s’ka lidhje me fshesën e Zaevit”

Sipas tij, partia planifikon të ketë veting të dyfishtë, përkatësisht edhe në institucione dhe në partie.

“Vetingu në radhët partiake do të jetë që s’mundet automatikisht të bëhet anëtar i BDI-së me, por do të kontrollohet dhe nëse ka diçka kontestuese te personi do të refuzohet”, thotë Grubi duke shtuar se ky është vetingu i parë ndërsa i dyti është ai institucional.

Grubi thotë se po planifikohet që me ligj të kontrollohet të gjithë personat që kryejnë funksion publik.

“Qoftë deputet, ministër, drejtor apo cilido, duhet të kontrollohet para se të emërohet. Të garantohet se personi që do ta votojmë në Kuvend është personalitet i pastër”, thotë Grubi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...