Zaev: Unë jam mandatarë, deputetët mund vetëm të votojnë - Bota Sot
Zaev: Unë jam mandatarë, deputetët mund vetëm të votojnë

Maqedonia

Zaev: Unë jam mandatarë, deputetët mund vetëm të votojnë

Më: 22 maj 2019 Në ora: 18:02
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev edhe një herë ka përsëritur se “fshesa” e paralajmëruar do të përfshi funksionarë nga të gjitha subjektet përfshi këtu edhe nga partia në koalicion BDI. Zaev thekson se ai është mandatar dhe ai do të vendos për ndryshimet në qeveri. Kreu i ekzekutivit bëri të ditur se për këtë arsye edhe është takuar me kreun e integristëve Ali Ahmeti, në mënyrë që të gjithë të informohen me kohë për  lëshimet nga funksionarë të caktuar dhe për ndryshimet eventuale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...