Maqedoni, e premtja që vjen është ditë pushimi - Bota Sot
Maqedoni, e premtja që vjen është ditë pushimi

Maqedonia

Maqedoni, e premtja që vjen është ditë pushimi

Më: 22 maj 2019 Në ora: 23:52
Ilustrim

Para nesh ka edhe një fundjavë të vazhduar.

Të premten më 24 maj, Maqedonia e Veriut feston ditën e vëllezërve Shën Kirili dhe Metodi që janë themeluesit e alfabetit slloven.

Nesër është ditë pushimi për qytetarët vlleh, ndërsa pas kësaj feste, festa e ardhshme shtetërore është Kurban Bajrami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...