Ulet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë - Bota Sot
Ulet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë

Maqedonia

Ulet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë

Më: 23 maj 2019 Në ora: 11:57
Ilustrim

Niveli i ujit pothuajse në të gjithë lumenjtë e vendit janë në nivelin më të ulët nga mesatarja për muajin maj, tregojnë të dhënat matëse të bëra nga Enti për Punë Hidrometeorologjike.

Përjashtim bën lumi “Crna Reka” në vendin matës tek Novaci ku niveli i ujit është më i madh nga mesatarja, po ashtu nivel më të lart të ujit nga mesatarja janë matur në Drinin e Zi tek vendi Llozhani.

Niveli i ujit në Liqenet e Ohrit dhe Prespës janë në nivelin e mesatares për këtë muaj, ndërsa niveli i ujit në Liqenin e Dojranit është mbi mesataren për këtë muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...