Plomp: Vendimi për bisedimet duhet të kalojë nëpër Kuvendet e vendeve anëtare të BE-së - Bota Sot
Plomp: Vendimi për bisedimet duhet të kalojë nëpër Kuvendet e vendeve anëtare të BE-së

Maqedonia

Plomp: Vendimi për bisedimet duhet të kalojë nëpër Kuvendet e vendeve anëtare të BE-së

Më: 23 maj 2019 Në ora: 17:18
Wouter Plomp

Rekomandimi i Komisionit Evropian për datë për fillimin e bisedimeve që të jetë i miratuar duhet të kalojë në të gjithë Kuvendet e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, ndërsa ndikim do të kenë edhe zgjedhjet evropiane të cilat fillojnë sot, deklaroi nga Delçeva ambasadori i Holandës në Maqedoni, Wouter Plomp.

“Do kisha dashur t’ju tregoi, por ajo që mund të them se e dini mirë se zgjedhjet për Parlamentin Evropian janë së shpejti.

Në Holandë ato zhvillohem sot, pritet raporti i Komisionit Evropian për progresin e vendit tuaj dhe pastaj është shumë e rëndësishme në Kuvendin e Holandës dhe Kuvendet e vendeve tjera, para Komisionit Evropian që të dalin pozitivisht sipas vendimit”, tha ambasadori Plomp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat