Hyn në fuqi metodologjia e re për produktet e naftës - Bota Sot
Hyn në fuqi metodologjia e re për produktet e naftës

Maqedonia

Hyn në fuqi metodologjia e re për produktet e naftës

Më: 23 maj 2019 Në ora: 22:36
Ilustrim

Metodologjia e re për llogaritjen e karburanteve hyn në fuqi.

Në Gazetën Zyrtare u publikua dhe u nënshkrua nga kryetari i Komisionit Rregullator për Energjetikë, Marko Bislimovski.

Nga e hëna, rregullatorët shtetërorë përsëri do ta kenë fjalën e fundit rreth çmimit me të cilin do të shiten karburantet në pompat e benzinës.

Përveç fitimeve për shitësit, kriteri kryesor nga i cili varet çmimi i shitjes me pakicë do të jetë kursi i këmbimit i dollarit kundrejt denarit dhe lëvizja e naftës së papërpunuar në bursat botërore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...