Komiteti Helsinkut fton Zaevin të udhëheqë “Paradën e Krenarisë” - Bota Sot
Komiteti Helsinkut fton Zaevin të udhëheqë “Paradën e Krenarisë”

Maqedonia

Komiteti Helsinkut fton Zaevin të udhëheqë “Paradën e Krenarisë”

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 00:32
Zoran Zaev

Pres që kryeministri të paraqitet në krye dhe të udhëheq “Paradën e Krenarisë”.

Siç ishte i guximshëm dhe vizionarë i shumë temave, ashtu të bëhet edhe për të drejtat dhe tolerancën drejt shoqërisë LGBT.

Këtë porosi deri te kryeministri, personalisht e ka drejtuar kryetarja e Komitetit të Helsinkut, Uranija Pirovska.

Parada e parë e krenarisë në Maqedoninë e Veriut duhet të mbahet më 29 qershor në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...