Viktor Dimovski drejtor i ri i Agjencisë për Siguri Kombëtare - Bota Sot
Viktor Dimovski drejtor i ri i Agjencisë për Siguri Kombëtare

Maqedonia

Viktor Dimovski drejtor i ri i Agjencisë për Siguri Kombëtare

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 16:10
Viktor Dimovski

Ish-shefi i Agjencisë së Inteligjencës, Viktor Dimovski, u emërua drejtor i Agjencisë për Siguri Kombëtare, njofton “Fokus”.

Ai është një doktor i shkencave politike dhe ka një karrierë 20-vjeçare si diplomat. Dimovski në periudhën e kaluar ishte ambasador në Serbi dhe Mal të Zi dhe gjithashtu në Izrael.

Nga viti 2007 deri në 2009, Dimovski ishte shef i Agjencisë së Inteligjencës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...