Esad Rahiq është emëruar drejtor i burgut në Shuto Orizare - Bota Sot
Esad Rahiq është emëruar drejtor i burgut në Shuto Orizare

Maqedonia

Esad Rahiq është emëruar drejtor i burgut në Shuto Orizare

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 20:34
Esat Rahiq

Në seancën e sotme qeveritare Esat Rahiq është emëruar për drejtor të burgut në Shuto Orizare

Ai zë vendin e Gjoko Kotevskit i cili dha dorëheqje në muajin shkurt, pas incidentit me të akuzuarit Spiro Ristovski dhe Mile Janakieski në oborrin e burgut. Kryeministri Zoran Zaev vetë kishte kërkuar atëherë dorëheqjen e Kotevskit.

Dorëheqja ishte konstatuar menjëherë, por për zëvendësimin e drejtorit duheshin që të kalojnë zgjedhjet presidenciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...