OSBE sot prezanton raportin e dytë për punën e PSP-së - Bota Sot
OSBE sot prezanton raportin e dytë për punën e PSP-së

Maqedonia

OSBE sot prezanton raportin e dytë për punën e PSP-së

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 08:46
PSP

Misioni i OSBE-së në Shkup sot do ta prezantojë raportin e dytë për aktivitetet dhe lëndët nën kompetencë të Prokurorisë Speciale Publike (PSP).

Raporti është rezultat i ndjekjes së procedurave gjyqësore në lëndët e PSP-së, nga ana e Misionit të OSBE-së.

Në prezantim do të mbanë fjalim prokurorja Katica Janeva dhe ambasadori Klemense Koj – shef i Misionit të OSBE-së në Shkup.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...