Tunel nën Kala, projekti i qytetit të Shkupit - Bota Sot
Tunel nën Kala, projekti i qytetit të Shkupit

Maqedonia

Tunel nën Kala, projekti i qytetit të Shkupit

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 19:18
Kala

Nga pjesa e pasme e godinës së Qeverisë, përmes tuneleve në Kala të arrihet deri tek Rruga e plastikës.

Për këtë projekt sot është nënshkruar marrëveshje për përpunimin e projektit fillestar dhe projekti infrastrukturor për zgjidhje trafiku që me urë në qendër të qytetit, tunele nën Kalanë e Shkup dhe unazë do ta lidh bulevardin “Shën Klimenti i Ohrit” me bulevardet “Nikolla Karev” dhe “Brigadën maqedonase- kosovare”.

Pritet që projekti në fjalë të jetë gati deri në fund të vitit ndërsa tunelet të jenë gati deri në vitin 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...