Ligji për Mbikëqyrjen e Inspektimit, në fuqi për gjashtë muaj - Bota Sot
Ligji për Mbikëqyrjen e Inspektimit, në fuqi për gjashtë muaj

Maqedonia

Ligji për Mbikëqyrjen e Inspektimit, në fuqi për gjashtë muaj

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 13:34
Foto

Inspektorët fillimisht do t’i paralajmërojnë kompanitë, dhe pastaj do t’i dënojnë ato. Inspektimet do të planifikohen bazuar në vlerësimin e rrezikut.

Gjatë mbikëqyrjes inspektuese, kompanitë do të pajisen me lista kontrolluese ku ata do të jenë në gjendje të shohin vetë nëse punojnë sipas rregullave ligjore. Këto lista do të jenë publike dhe të detyrueshme gjatë inspektimeve të rregullta të inspektorëve. Këto janë një pjesë e risive në Ligjin e ri për Mbikëqyrjen e Inspektimit, i cili u miratua në fund të muajit të kaluar, por do të hyjë në fuqi nga 1 dhjetori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...