Paraburgim për të dyshuarin e vrasjes në Shuto Orizare - Bota Sot
Paraburgim për të dyshuarin e vrasjes në Shuto Orizare

Maqedonia

Paraburgim për të dyshuarin e vrasjes në Shuto Orizare

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 11:45
Prokuria themelore publike

Prokurori kompetent nga Prokuroria Themelore Publike ka sjellë urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër një personi për shkak dyshimit se ka kryer vepër penale “vrasje”.

“Gjatë ditës së djeshme, pas mosmarrëveshjes verbale dhe përleshjes fizike të dy kushërinjve në lagjen Shuto Orizare, i dyshuari me thikë ka hyrë në shtëpinë e të dëmtuarve, me qëllim që ta vras kushëririn e tij. Duke e goditur në pjesën e gjoksit i ka shkaktuar dy plagë në trup. Me qëllim që t’i ndajë, mes dy të dëmtuarve është gjetur bashkëshortja e të dëmtuarit pas çka i dyshuari ka goditur me thikë në pjesën e zemrës tani më të ndjerën”, thonë nga PTHP.

Prokurori publik deri tek gjyqtari i procedurës paraprake ka dorëzuar propozim për përcaktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...