Bahmet, investitori më i madh i huaj në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Bahmet, investitori më i madh i huaj në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Bahmet, investitori më i madh i huaj në Maqedoninë e Veriut

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 15:24
Bahmet

Me investime prej 40.2 milionë euro, Bahamet janë investitori më i madh i huaj në vend, tregojnë të dhënat e fundit nga Banka Popullore. Në tre shtetet e para si investitor më të mëdhenj në tremujorin e parë të vitit janë Zvicra me 29,9 milionë dhe Turqia me 16,3 milionë euro. Por, të dhënat tregojnë se nga vendi ka më shumë shpenzime sesa arkëtime të kapitalit të huaj. Përkatësisht, në tremujorin e parë të këtij viti, në Mbretërinë e Bashkuar janë shpenzuar gjithsej 137,8 milion euro kapital të huaj, në Austri 24,5 milionë dhe në Gjermani 12,5 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...