VMRO-DPMNE: Maqedonia edhe këtë verë nuk merr datë për negociata - Bota Sot
VMRO-DPMNE: Maqedonia edhe këtë verë nuk merr datë për negociata

Maqedonia

VMRO-DPMNE: Maqedonia edhe këtë verë nuk merr datë për negociata

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 15:51
VMRO-DPMNE

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM theksojnë se Maqedonia edhe këtë verë nuk do të merr datë për fillimin e negociatave me BE-në.

“Zoran Zaev vazhdon të gënjej qytetarët e Maqedonisë. Republika e Maqedonisë nuk ka marrë as edhe një datë për negociata me Bashkimin Evropian këtë verë, ndërsa nuk ka as dorëheqjen dhe tërheqjen nga i faluri Zaev. Zaev përsëri gënjeu qytetarët siç i gënjeu se do të mbroj Kushtetutën e Maqedonisë në negociatat për emrin, siç gënjeu se do të largohej nëse referendumi mbi ndryshimin e emrit do të dështonte”, deklarojnë nga OBRN-PDUKM.

Nga atje thonë se nuk ka asnjë përgjegjësi që çdo i katërti maqedonas jeton në varfëri. Nuk ka përgjegjësi për katastrofën që ndodh në bujqësi dhe ekonomi. Zaev nuk pa përgjegjësi për veten e tij për zero që ai mori nga investitorët gjermanë dhe përmbytjet në fushën e investimeve të huaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...