Komunikacioni në Maqedoninë Veriore, nuk ka ndalesa në kalimet kufitare

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoninë Veriore, nuk ka ndalesa në kalimet kufitare

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 09:38
Rrugët e Maqedonisë Veriore

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa ndalesa dhe nëpër rrugë të thata.

Për shkak të rrëshqitjes së dheut, komunikacioni në rrugën rajonale Dellçevë-Kamenicë zhvillohet në njërën korsi.

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Lidhja Auto-moto e Maqedonisë rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë, si dhe respektim të sinjalizimeve rrugore, sidomos në vendet ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat