Prokuroria jep detaje të reja për aksidentin në qarkoren e Shkupit - Bota Sot
Prokuroria jep detaje të reja për aksidentin në qarkoren e Shkupit

Maqedonia

Prokuroria jep detaje të reja për aksidentin në qarkoren e Shkupit

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 20:41
Pamje nga vendi i ngjarjes

Prokuror publik kompetent nga Prokuroria Publike Shkup bëri inspektim në vendin ku ndodhi aksidenti i rëndë në komunikacioni në qarkoren e Shkupit, në të cilin një person humbi jetën dhe tre u plagosën.

Nga Prokuroria thonë se dy nga të plagosurit janë polic.

“Sipas gjetjeve paraprake, aksidenti ndodhi kur një patrullë e policisë së trafikut ndaloi një automjet “BMW” me targa të Gostivarit që po ngiste me shpejtësi më të madhe se sa lejohej.

Gjersa policët ishin duke biseduar me shoferin e automjetit, ato goditi një kamion me targa të Shkupit. Nga përplasja, vetura BMW ka marrë flakë dhe është djegur tërësisht.

Në vendin e ngjarjes ka humbur jetën shoferi i veturës BMW”, thonë nga Prokuroria.

Me urdhër të prokurorit publik, do të kryhet autopsia e personit të ndjerë, ndërsa mostra të gjakut dhe urinës do të merren nga shoferi i kamionit me qëllim të shqyrtimit të pranisë së alkoolit ose substancave të tjera që mund të ndikojnë në aftësinë e tij për të drejtuar automjetin. Inspektim i jashtëzakonshëm teknik do të kryhet në kamion me qëllim të përcaktimit të shkaqeve të aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...