OBRM-PDUKM: Bashkimi Evropian vërtetoi se Zaev dhe LSDM-ja e çuan vendin prapa - Bota Sot
OBRM-PDUKM: Bashkimi Evropian vërtetoi se Zaev dhe LSDM-ja e çuan vendin prapa

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Bashkimi Evropian vërtetoi se Zaev dhe LSDM-ja e çuan vendin prapa

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 10:30
Zoran Zaev

Në kumtesën e OBRM-PDUKM-së thuhet se “Republika e Maqedonisë nuk fitoi datë për bisedime për shkak se udhëhiqet nga një pushtet të korruptuar dhe kriminale”.

“Këshilli i Ministrave të BE-së thanë se nuk duan të jenë në një shoqëri me një vend që udhëhiqet nga një kryeministër dy herë i amnistuar. i cili është kapur se si kërkon ryshfet dhe që ndan vend për familjen e vet”, thonë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë Zaevi mossuksesin për hyrje në BE e kërkon gjithkund përveç se tek ai dhe se ai është i gatshëm të hidhërohet me partnerët ndërkombëtar të Maqedonisë vetëm të mos pranojë se ai është arsyeja se pse nuk ka marrë vendi datë për në BE.

“Me Zoran Zaevin dhe LSDM-në shteti vetëm shkon prapa. Ata nuk mund të sjellin standard dhe të ardhme më të mirë evropiane në Maqedoni. Qytetarëve të Maqedonisë ju duhen ndryshime, përparim që do të vinë vetëm kur ky pushtet i LSDM-së do të ikë”, thuhet në kumtesën e partisë maqedonase opozitare OBRM-PDUKM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...