Përgjigje e RDK ndaj propozimit të kryeministrit Zoran Zaev - Bota Sot
Përgjigje e RDK ndaj propozimit të kryeministrit Zoran Zaev

Maqedonia

Përgjigje e RDK ndaj propozimit të kryeministrit Zoran Zaev

Nga: Bota Sot Më: 23 qershor 2019 Në ora: 14:02
RDK

RDK është përgjigjur propozimit të kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev.            

Në komunikatën për medit thuhet se “Kryeministri, nuk mundet të sjell vendim pa pajtueshmërinë tonë, që këtë ministri të ja jap një partneri të brendshëm të partisë LSDM, me të cilën ka probleme të brendshme, dhe ti kënaq partnerët e koalicionit por në dëm të koalicionit qeveritar”.

"Ministria e vetëqeverisjes lokale i takon partnerit të koalicionit qeveritar, edhe atë partisë RDK-së. Kryeministri, nuk mundet të sjell vendim pa pajtueshmërinë tonë, që këtë ministri të ja jap një partneri të brendshëm të partisë LSDM, me të cilën ka probleme të brendshme, dhe ti kënaq partnerët e koalicionit por në dëm të koalicionit qeveritar. Nëse kryeministri është serioz me këtë propozim të tij, ne si parti do të sjellim vendim dhe qëndrimin tonë për të cilën do të informoheni", htuhet në komunikatwn për mediat nga Shërbimi për Informin - RDK 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...