Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni - Bota Sot
Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Maqedonia

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 12:23
Derivate

Prej sonte në mesnatë, me vendim të Komisionit Rregullator për Energjetikë derivatet e naftës do të shiten me çmime të reja.

Dizeli dhe benzina Eurosuper BS-98 do të shtrenjtohen për gjysmë denari, ndërsa çmim i Eurosuper BS-95 do të mbetet i pandryshuar.

Sipas çmimeve të reja, një litër Eurodisel do të kushtojë 60.5 denarë, Eurosuper BS-98 do të jetë 69.5 denarë për litër, ndërsa Eurosuper BS-95 do të kushtojë 67 denarë për litër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...