Ministri i jashtëm hungarez Sijarto thekson: Gruevski angazhohet për integrimin e vendit - Bota Sot
Ministri i jashtëm hungarez Sijarto thekson: Gruevski angazhohet për integrimin e vendit

Maqedonia

Ministri i jashtëm hungarez Sijarto thekson: Gruevski angazhohet për integrimin e vendit

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 20:07
Peter Sijarto

Nikolla Gruevski nga Budapesti fuqishëm angazhohet që vendi të jetë pjesë e BE-së. Kështu ministri i jashtëm i Hungarisë, Peter Sijarto e sqaroi rolin e azilantit Gruevski.

Ai nuk mohoi takimet me Gruevskin, por nuk tregoi se për çfarë bisedojnë dhe çfarë informata merr nga ai, e që janë në dobi të qeverisë hungareze. Nuk u përgjigj në pyetjen e drejtpërdrejtë nga gazetarët- mos vallë Gruevski spiunon në Hungari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...