Kasami: Kjo qeveri nuk është stabile dhe nuk ka kuadër të mirëfillt - Bota Sot
Kasami: Kjo qeveri nuk është stabile dhe nuk ka kuadër të mirëfillt

Maqedonia

Kasami: Kjo qeveri nuk është stabile dhe nuk ka kuadër të mirëfillt

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 20:21
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i ftuar në emisionin “Hapur në TV Alfa”, ka folur rreth rikonstruimit apo fshesës së qeverisë, si dhe mbi aktualitetin politik në vend.

Kasami ka potencuar se Lëvizja BESA gjithnjë ka dhënë përkrahjen e saj, në momentet delikate që ka kaluar Maqedonia dhe këtë e ka bërë, duke shpresuar për një të ardhme më të mirë dhe duke u bazuar edhe në programin politik të Lëvizjes BESA.

Ai ka shprehur kritika të ashpra në adresë të qeverisjes aktuale.

“Kjo qeveri, me veprimet e saja ka treguar se nuk është stabile dhe me këtë kuadër është shumë e vështirë që të kemi një përfaqësim dinjitoz përpara strukturave Euroatlantike, dhe se me individë të tillë, nuk mund të luftohet korrupsioni apo të kemi një gjyqësor të pavarur.”, ka theksuar Kasami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...