Arafat Muharemi: Policia financiare ka ngritur 74 padi penale në vitin 2018 - Bota Sot
Arafat Muharemi: Policia financiare ka ngritur 74 padi penale në vitin 2018

Maqedonia

Arafat Muharemi: Policia financiare ka ngritur 74 padi penale në vitin 2018

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 23:56
Arafat Muharemi

Drejtori i policisë financiare Arafat Muharemi gjatë një interviste për TV21 ka shpalosur informacione lidhur me hetimet që është duke i zbardhur policia financiare dhe që kontretisht vazhdon me përndjeken e keqpërdorimeve të detyrës zyrtare që bëhen nga ana e zyrtarëve politik apo persona të sferës së biznesit.

Muharemi, ndër të tjera ka potencuar se ka hapur padi penale për një kompani e cila dyshohet që kanë keqpërdorur afër 8 miliard denar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...