Trajçe Dimkov dhe Artan Grubi janë dy deputetët e Komisionit për selektim të të punësuarve në ASK - Bota Sot
Trajçe Dimkov dhe Artan Grubi janë dy deputetët e Komisionit për selektim të të punësuarve në ASK

Maqedonia

Trajçe Dimkov dhe Artan Grubi janë dy deputetët e Komisionit për selektim të të punësuarve në ASK

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 10:59
Foto

Deputetët Trajçe Dimkov dhe Artan Grubi do të jenë dy deputetët të cilët do të jenë pjesë e Komisionit për selektimin e të punësuarve në Agjencinë për Siguri Kombëtare. Deputetët do të kenë rol vëzhgues mbi procesin e përzgjedhjes. Emrat e tyre u bënë të ditur në Komisionin për mbikëqyrjen e punës së DSK-së dhe Agjencisë së Zbulimit ku shqyrtohen edhe raportet vjetore të këtyre dy institucioneve. Prezent ishte edhe drejtori i sapozgjedhur i Agjencisë për Siguri Kombëtare, Viktor Dimovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...