Do të shembet objekti fetar i ndërtuar në mënyrë të paligjshme në lagjen e quajtur ‘Bahçet’ në Kumanovë - Bota Sot
Do të shembet objekti fetar i ndërtuar në mënyrë të paligjshme në lagjen e quajtur ‘Bahçet’ në Kumanovë

Maqedonia

Do të shembet objekti fetar i ndërtuar në mënyrë të paligjshme në lagjen e quajtur ‘Bahçet’ në Kumanovë

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 14:38
Xhami

Në faze të përfundimit është hetuar një ndërtim I objektit fetar në lagjen e bahçeve në Kumanovë, më saktësisht përballë kompleksit të ndërtesave “Maj Market”.

Ky objekt ka filluar të ndërtohet para disa muajve dhe fillimisht mendoheshe se bëhet fjalë për shtëpi banimi apo ndonjë ndërtim I zakonshëm I paligjshëm.

Mirëpo objekti tani më është në përfundim e sipër është fasaduar dhe sipas gjitha gjasave së shpejti do të lëshohet në përdorim.

Nuk dihet se kush e ndërton këtë xhami.

Qytetarët e shqetësuar nga kjo pjesë e qytetit kanë reaguar dhe kanë kërkuar nga autoritetet përgjegjëse që ta shembin këtë ndërtim të paligjshëm. Nga inspektorati mbikëqyrës I Komunës së Kumanovës kanë njoftuar se të njëjtit nuk posedojnë leje ndërtimi dhe është ndërtuar në tokë shtetërore, me çka do të shembet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...