Pendarovski propozoi Milazim Mustafën për anëtar të ri të Këshillit Gjyqësor - Bota Sot
Pendarovski propozoi Milazim Mustafën për anëtar të ri të Këshillit Gjyqësor

Maqedonia

Pendarovski propozoi Milazim Mustafën për anëtar të ri të Këshillit Gjyqësor

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:42
Stevo Pendarovski

Presidenti i Shtetit, Stevo Pendarovski, i propozoi Kuvendit Milazim Mustafën për anëtar të ri të Këshillit Gjyqësor.

Milazim Mustafa është këshilltar shtetëror në Ministrinë e Drejtësisë, në Sektorin për Ndihmë Ndërkombëtare Juridike.

Ai është jurist i diplomuar dhe magjistër në studime evropiane. Në biografinë e tij thuhet se ai ka diplomuar dhe magjistruar në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup.

Mustafa më herët ka punuar në Sekretariatin për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, në Ministrinë e Mbrojtjes dhe në Ministrinë e Drejtësisë. Është autor i disa punimeve shkencore. Ka qenë dhe është anëtar i disa grupeve punuese dhe komisioneve në fushën e gjyqësorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...