Zaev zbuloi arsyen e dorëheqjes së ish ministrit Tevdovski - Bota Sot
Zaev zbuloi arsyen e dorëheqjes së ish ministrit Tevdovski

Maqedonia

Zaev zbuloi arsyen e dorëheqjes së ish ministrit Tevdovski

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 20:39
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev sot në intervistë për Sitel zbuloi arsyen e vërtetë për dorëheqjen të ministrit të Financave, Dragan Tevdovski.

“Arsyeja e dorëheqjes së ministrit Dragan Tevdovski është për shkak se hyj unë”, tha Zaev.

Zaev vlerëson se Tevodvski dhe ministria e tij bënë reformat më të mëdha së bashku me reformat tjera që ndodhën në vend.

“Falë asaj ministrie u rritën pagat minimale në shtet dhe u hoq taksa radiodifuzive”, tha Zaev.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat