Zaev: Nuk jam i pari që kam rënë pre e mashtrimeve telefonike, më vjen keq - Bota Sot
Zaev: Nuk jam i pari që kam rënë pre e mashtrimeve telefonike, më vjen keq

Maqedonia

Zaev: Nuk jam i pari që kam rënë pre e mashtrimeve telefonike, më vjen keq

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 14:33
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, në një pres-konferencë ka thënë se ai nuk është i vetëm që ka rënë pre e mashtrimeve telefonike.

Ai thotë se kjo ngjarja me mashtrimet telefonike ju ka ndodhur edhe shumë kryetarëve dhe kryeministrave të vendeve tjera po edhe funksionarëve publik, por se i vjen edhe keq për atë çfarë ka ndodhur.

Sipas Zaevit, lista e të përfshirëve është shumë e gjatë. Ai thotë se propagandat e tilla nuk janë në favor të vendit dhe se po shpërndahen nga mediume nga anti-NATO.

Zaevi tha se në bisedën e përgjuar është dëgjuar duke thënë se është kundër ndryshimit të kufijve dhe ka shfaqur besimin për zgjidhjen e Marrëveshjes së Prespës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...