Dy paraglajdist nga Ukraina janë lënduar gjatë rënies në Galiçicë - Bota Sot
Dy paraglajdist nga Ukraina janë lënduar gjatë rënies në Galiçicë

Maqedonia

Dy paraglajdist nga Ukraina janë lënduar gjatë rënies në Galiçicë

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 23:47
Ilustrim

Dy paraglajdist nga Ukraina janë lënduar gjatë aksidentit i cili ndodhi sot pasdite rreth orës 15:00 në malin Galiçica.

Sipas informacioneve të para ato kanë humbur kontrollin gjatë rënies në malin Galiçica.

Inormacionet e para nga policia që jepen thonë se të dy paraglajdistët kanë fluturuar në kushte jo të mira.

Burri dhe gruaja nga Ukraina kanë rënë 1 kilometër brenda territorit të Shqipërisë.

Të dy paraglajdistët janë nxjerr me ndihmën e specialistët dhe helikopterët e MPB-së, me çka ja dërguar në siptalin “Sveti Erzamo” në Ohër, njofton “Makfax”.

Gruaja ka marrë lëndime më të rënda trupore, ndërsa buri ka marrë lëndime më të lehta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...