Sot në Shkup “Marshi i Paqes” për ta kujtuar Masakrën e Srebrenicës - Bota Sot
Sot në Shkup “Marshi i Paqes” për ta kujtuar Masakrën e Srebrenicës

Maqedonia

Sot në Shkup “Marshi i Paqes” për ta kujtuar Masakrën e Srebrenicës

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 12:00
Srebrenica

Sot në Shkup të Maqedonisë së Veriut do të mbahet “Marshi i Paqes” për ta kujtuar masakrën e Srebrenicës.

Marshi do të fillojë në ora 18:30 prej Parkut të Çairit, do të vazhdojë drejt rrugës “Cvetan Dimov” dhe përfundon te Ura e Gurit në qendër të Shkupit.

Pas kësaj, me fillim prej ora 19:00 do të vijojë edhe program kulturor në sheshin e Shkupit.

Ky aktivitet organizohet nga Shoqata Qytetare e Boshnjakëve dhe këshilli nacional për manifestimin “Marshi i Paqes”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...