Shkup, merren masa ndaj 55 shoferëve të cilët të cilët vozisnin me shpejtësi të madhe - Bota Sot
Shkup, merren masa ndaj 55 shoferëve të cilët të cilët vozisnin me shpejtësi të madhe

Maqedonia

Shkup, merren masa ndaj 55 shoferëve të cilët të cilët vozisnin me shpejtësi të madhe

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 12:10
Ilustrim

Nga SPB Shkup deklarojnë se dje nga ora 06:00 deri më ora 24:00 ka ndërmarrë aksion kontrollues për zbulimin e shoferëve të cilët vozisin me shpejtësi më të madhe se që është e lejuar.

“Nga ana e policisë janë konstatuar se 55 shoferë kanë tejkaluar shpejtësinë në vende të caktuara. Ndaj 55 shoferëve janë mara masa, ndërsa janë zbuluar edhe 22 shkelje tjera, të cilën dhe janë gjobitur”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...