Shkup, dënohen 80 shoferë për shkak të tejkalimit të shpejtësisë - Bota Sot
Shkup, dënohen 80 shoferë për shkak të tejkalimit të shpejtësisë

Maqedonia

Shkup, dënohen 80 shoferë për shkak të tejkalimit të shpejtësisë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 11:31
Policia

SPB Shkup dje ka dënuar shoferët të cilët kanë vozitur me shpejtësi më të madhe se sa është e lejuar.

Njësia për Siguri në Komunikacionin Rrugor në kuadër të Sektorit për Punë të Brendshme më 13.07.2012 (e shtunë) gjatë periudhës nga ora 06:00-24:00 kryen kontroll të fuqizuar për zbulimin e shoferëve që ngasin automjete me shpejtësi më të madhe se sa është e përcaktuar me ligj në rrethinën e Shkupit.

Nga ana e policisë janë konstatuar se 80 shoferë kanë tejkaluar shpejtësinë. Janë konstatuar dhe 52 shkelje të tjera të ligjit në komunikacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...