Natë e trazuar në Shkup, arrestime e bastisje të shumta - Bota Sot
Natë e trazuar në Shkup, arrestime e bastisje të shumta

Maqedonia

Natë e trazuar në Shkup, arrestime e bastisje të shumta

Nga: Z.M Më: 15 korrik 2019 Në ora: 23:17
Foto ilustrim

Një natë e trazuar ka qenë sot në kryqytetin e Maqedonisë së Veriut në Shkup.

Arrestime e disa bastisje janë bërë nëpër shtëpitë e disa prokurorëve dhe gjykatësve të njohur në Maqedoni, shkruan "Bota sot".

Pas arrestimit të dy personave kontrovers Bojan Jovanovski – Boki 13 dhe Zoran Milevski në Shkup policia këtë pasditë është futur edhe në televizion 1tv. Para pak çastesh u njoftua për bastisjen e shëtpisë së prokurores speciale tashmë të dorëhqur Katica Janeva, ndërsa raportohet se policia ka hyrë në këto momente edhe në shtëpinë e prokurores tjetër po nga kjo prokurori Lile Stefanova.

Nuk dihet akoma qëllimi i këtyre bastisjeve tek personat më me ndikim deri dje në Maqedonin e Veriut por jo zyrtarisht mësohet se këta prokurorë kanë qenë të ndërlidhur me dy biznesmenët e arrestuar gjatë ditës të cilët akuzohen për rreket dhe veprave tjera të kundërligjshme./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...