Ali Ahmeti reagon ashpër: Përgjimet, propagandë kundër BDI-së - Bota Sot
Ali Ahmeti reagon ashpër: Përgjimet, propagandë kundër BDI-së

Maqedonia

Ali Ahmeti reagon ashpër: Përgjimet, propagandë kundër BDI-së

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 21:06
Ali Ahmeti

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas zgjedhes zë kryetarit të degës së Sarajit ka komentuar edhe zhvillimet e fundit politike. Sipas kreut intergrist bisedat përgjuarar private që po publikohen nëpër rrjetet sociale janë propagand që për synim kanë të njollosin imazhin e BDI.

“Unë nuk dëgjoj ca pergjime e disa biseda private që po shpërndahen, po si nuk ndodhi asnje bisedë private për antëtarët e LSDM dhe VMRO po ku jane bisedat tjera. Po mire keta tjeret a nuk kane folur biseda privare asgjë?. Këta gjithçka kanë devalvuar. Ne nuk duam drejtesi selektive, ne duam veting, ne duam qe lufta kunder krimiy dhe korrpsionit te udhehiqet nisoj pas e keqja nuk ka macionalitet”, tha Ahmeti.

Ahmeti tha se BDI ka bërë thirrje që të hetohet e gjithë veprimtaria e partisë dhe se çdo keqe të sanksionohet me ligj.

Ai iu bëri thirrje oponentëve të tij te tërhiqen nga loja që përgatiten që siç i quajti ai te policisë politike. Pas pergjimeve qe po publikohen Ahmeti tha se qëndron shërbimet e huaja sekrete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...