Zaev thotë se Janeva në rastin “Haraçi” mund të jetë viktimë - Bota Sot
Zaev thotë se Janeva në rastin “Haraçi” mund të jetë viktimë

Maqedonia

Zaev thotë se Janeva në rastin “Haraçi” mund të jetë viktimë

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 12:29
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev, sot në konferencë për shtyp në të cilën i publikoi emrat e drejtorëve që janë shkarkuar nga pozitat e tyre, ka folur edhe për rastin e fundit të cilin e hapi Prokuroria Themelore Publike.

I pyetur për përfshirjen e prokurores speciale Katica Janeve, Zaev tha se e respekton prezumimin e pafajësisë dhe çdo njëri sipas tij, është i pafajshëm, derisa të kundërtën nuk e konfirmon gjykata.

Zaev tha se ekziston mundësia që në rastin “Haraçi”, Katica Janeva të jetë e keqpërdorur dhe të jetë viktimë. Ai tha se për këtë duhet të lejohet që Prokuroria ta bëjë punën e saj.

Ai shtoi se të gjithë ata që kanë bërë keqpërdorime të pozitave zyrtare do të dalin para ligjit dhe do të ndëshkohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...