Këta janë disa nga drejtorët e shkarkuar nga Zaev - Bota Sot
Këta janë disa nga drejtorët e shkarkuar nga Zaev

Maqedonia

Këta janë disa nga drejtorët e shkarkuar nga Zaev

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 13:11
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot me një konferencë për shtyp ka njoftuar ndryshimet e dhjetëra institucioneve shtetërore, në nivel të drejtorëve dhe anëtarët e bordeve drejtuese. Ai para se të lexojë këto ndryshime ka thënë se në emër të tij dhe në emër të qeverisë ju falemnderohet për funksionin e deritanishëmi.

Disa nga zyrtarët e ndryshuar janë këta:
“Makedonija Pat” – Gajur Kadriu
Shtëpia e shëndetit-Shkup – Zlate Memedoviq
ELEM – Dragan Minovski, Ivan Trpevski
Hekurudhat e Maqedonisë së Veriut – Irfan Asani
MEPSO – Sasho Vasilevski
Agjencia për barna – Qahil Ibraimi
Drejtoria për zhvillim të bujqësisë – Bllagoj Indov
Arkiva shtetërore e Republikës së Maqedonisë së Veriut – Kiril Petrov
Klinika për sëmundje të fëmijëve – Katerina Stavriq
Banka për zhvillimin e Maqedonisë së Veriut – Kiril Kolemishevski
Eurokompozit – Zllatko Graoroski
Teatri për Dramë Shkup – Viktorija Arangelova,
Agjencioni për investime të jashtme dhe promovim të eksportit – Vullnet Ademi
Agjencia për rini dhe sport – Zv.drejtori Gazmend Rustemi

Zaev ka potencuar se emrat e rinj të drejtorëve do të dihen së shpejti pasi emërimi i tij ndonjëherë varet nga kryeministri, nga ministrat por edhe nga bordet drejtuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...