Vërshime nëpër rrugët e Kisella Vodës dhe Sopishtes së Shkupit - Bota Sot
Vërshime nëpër rrugët e Kisella Vodës dhe Sopishtes së Shkupit

Maqedonia

Vërshime nëpër rrugët e Kisella Vodës dhe Sopishtes së Shkupit

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 22:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

Zonat e larta malore të lagjes së Shkupit në Kisella Vodë, rrugës për në Sopishtë, pasditen e sotme janë kapluar nga moti i ligë.

Reshjet e rrëmbyeshme të shiut në këto zona kanë shkaktuar përmbytje nga ujërat e kanalizimeve nëpër rrugët e lagjes.

Tani për tani nuk ka informata lidhur me dëmet materiale, ndërsa video incizimet të cilat i janë publikuar nga Alsat, tregojnë gjendjen momentale në terren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...