Mickoski: Janeva më ka kërcënuar - Bota Sot
Mickoski: Janeva më ka kërcënuar

Maqedonia

Mickoski: Janeva më ka kërcënuar

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 15:46
Katica Janeva

Kryetari i VMRO-DPMNE-sw, Hristijan Mickoski e akuzoi kryeministrin Zoran Zaev se në konferencën e djeshme për shtyp në të cilën ai paraqiti planin për PSP-në duhet të përfshihet edhe Prokuroria Publike, me të cilën ai vetëm konfirmoi kontrollin e drejtpërdrejtë që LSDM ka në punën e këtyre i quajtur “Prokuroria ruskoska”, përcjell “Telma”.>

Sipas Mickoskit, VMRO-DPMNE vazhdon të punojë në propozim ligjin e saj për Prokurorinë Publike, qëllimi kryesor i së cilës është të sigurojë drejtësi për të gjithë.

Ai shtoi se ka spekulime të ndryshme rreth vendndodhjes së prokurores speciale në dorëheqje, Katica Janeva, e cila edhe atë si lider të VMRO-së, e ka kërcënuar dhe ka kërkuar mbështetje për ligjin Prokurorinë Publike në shkëmbim të shkrirjes së pronës së partisë kryesore opozitare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...