U mbajt gara “Sfida e Malit Sharr” - Bota Sot
U mbajt gara “Sfida e Malit Sharr”

Maqedonia

U mbajt gara “Sfida e Malit Sharr”

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 21:42
“Sfida e Malit Sharr”

Mbaroi manifestimi sportiv-kreativ “Sfida e Malit Sharr “Sharra Challenge”, për vrapim më të shpejt nga Tetova deri në Kodrën e Diellit.

Në kategorinë e vrapimit malor, në kategorinë e grave Biljana Kiraxhieva fitoi garën, ndërsa Vesna Kiraxhieva dhe Valentina Uzunova fituan vendin e dytë dhe të tretë. Në garën e meshkujve fituesi është Stojçe Petrovski, ndërsa Denis Bogoevski dhe Bojan Sapunov u renditën në pozitën e dytë dhe të tretë.

Igor Trpkovski është më i shpejti në çiklizmin malorë, pasuar nga Stefan Uzunov dhe Perica Stamenkovski. Në garën e çiklizmit rrugor, Tefik Sallahi fitoi vendin e parë. I dyti ishte Kiril Markovski, ndërsa i treti ishte Dragan Nikolçeviq.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...