Pendarovski nuk ka arritur të takohet me Mickoskin - Bota Sot
Pendarovski nuk ka arritur të takohet me Mickoskin

Maqedonia

Pendarovski nuk ka arritur të takohet me Mickoskin

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 18:23
Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski

Deri tani nuk kam mundur të realizojë takim me kreun e VMRO-DPMNE, sipas Hristijan Mickoskit nuk është momenti për takim.

Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski në intervistë për REL ka theksuar se menjëherë pasi që është emëruar President ka zhvilluar takime me të gjitha partitë politike shqiptare qeveritare dhe nga ato opozitare, me partitë e pakicave etnike në shtet, mirëpo ende nuk ka arritur për të zhvilluar takim me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pasi që ai ka vlerësuar se nuk është momenti për takim tani./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...