Dy djem shqiptar shpëtojnë nga mbytja polaken në Matkë - Bota Sot
Dy djem shqiptar shpëtojnë nga mbytja polaken në Matkë

Maqedonia

Dy djem shqiptar shpëtojnë nga mbytja polaken në Matkë

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 21:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy djem të ri nga Fshati Sfillare në Matkë shpëtuan një turiste polake.

Sot reth ores 14:25 ne Matk te Sarajt, 2 djemt e ri nga fshati Svilare Poshtme Adis Mustafa dhe Endrit Jusufi, kan aritur ta nxjerin nga uji nje vajz  Polakja e moshes 19 vjecare e cila kishte kercyer dhe kishte ngecur ne uj, si shenj faleminderimi ajo dhuroi djemve nga 50 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...