Zaevi i bën thirrje ish-kryeministrit Gruevski: Kthehu! Ndihma për shtetin është edhe kur… - Bota Sot
Zaevi i bën thirrje ish-kryeministrit Gruevski: Kthehu! Ndihma për shtetin është edhe kur…

Maqedonia

Zaevi i bën thirrje ish-kryeministrit Gruevski: Kthehu! Ndihma për shtetin është edhe kur…

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 08:59
Zoran Zaev dhe Nikolla Gruevski

Kryeministri i MAqedonise se Veriut Zoran Zaev i bëri thirrje ish-kryeministrit Nikolla Gruevski që nëse dëshiron të ndihmojë vendin, atëherë duhet të kthehet dhe të vuajë dënimin me burg, pasi edhe kjo është një ndihmë.

“Le të vijë. Duhet ndihmë në shtet. Ndihma në shtet është edhe kur do ta mbani dënimin. Gjithçka është ndihmë”, deklaroi Zaev.

Ai ka komentuar edhe takimin e kryetarit të VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski me kryeministrin hungarez, Viktor Orban.

“Mendoj se ata u takuan si dy kryetarë të partive popullore evropiane. Unë besoj se ai takim mund të kontribuojë në përforcimin e miqësisë mes Maqedonisë së Veriut dhe Hungarisë”, tha Zaev.

Ish-kryeministri Gruevski prej një viti është strehuar në Budapest, ku me ndihmën e qeverisë hungareze ka përfituar statusin e azilantit politik. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...