Festimi i Ilindenit në Meçkin Kamen kaloi pa incidente - Bota Sot
Festimi i Ilindenit në Meçkin Kamen kaloi pa incidente

Maqedonia

Festimi i Ilindenit në Meçkin Kamen kaloi pa incidente

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 16:00
Zoran Zaev

Festimi i festës së Ilindenit në Meçkin Kamen në Krushevë kaloi pa incidente. Vizitorët ishin dëshmitar të disa thirrjeve, por kaluan pa probleme.

Në festën e Ilindenit në Krushevë, përveç një delegacioni qeveritar të kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, janë të pranishëm ambasadorë dhe zyrtarë të tjerë të lartë ndërkombëtarë, atashe ushtarakë, përfaqësues të partive politike, përfaqësues të misionit të NATO-s, qytetarë, mysafirë nga pothuajse të gjitha qytetet e vendit.

Nënkryetari i OBRM-PDUKM-së Aleksandar Nikollovski tha në një prononcim për mediat se bërja e orës së ndryshuar i pengoi ata të vendosin lule në Makedonium, ndërsa përkrahësit e tyre të vinin në Meçkin Kamen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...