Zaev fton partitë të mbështesin Ligjin për Prokurorinë Publike: Është koha për përgjegjësi të mëdha - Bota Sot
Zaev fton partitë të mbështesin Ligjin për Prokurorinë Publike: Është koha për përgjegjësi të mëdha

Maqedonia

Zaev fton partitë të mbështesin Ligjin për Prokurorinë Publike: Është koha për përgjegjësi të mëdha

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 14:43
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev ka folur në lidhje për ngjarjet e fundit lidhur me Prokurorinë Speciale Publike dhe propozim-ligjin për Prokurorinë Themelore.

Përmes një video-deklarate Zaev i ka ftuar të gjitha partitë politike të mbështesin zgjidhjen që rrumbullakësojnë reformat, që siç thotë ai, përfundimisht të mposhtet shteti i robëruar.

“Është përgjegjësi e madhe e partive politike në këtë luftë për shtetin e së drejtës. Por përgjegjësi më të madhe bartë partia politike që i solli padrejtësi vendit dhe Mickoski si njeriu i parë i asaj partie. Unë e di se ju si qytetarë jeni lodhur nga këto anulime dhe bojkotime politike dhe se kërkoni vendosmëri. Andaj unë do të bëj përpjekje që ta bindi opozitën që t’i mbështes reformat”.

“Kjo është koha kur drejtësia do të ngjitet në skenë. Askush nuk është i privilegjuar dhe askush nuk do të amnistohet. Inkurajoj Prokurorinë të vazhdojë deri në fund me këtë luftë, pavarësisht deri ku do të arrijnë hetimet”, thotë Zaev.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...