Pajaziti: Vetëm hetues amerikanë janë shpresa e vetme për drejtësinë në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Pajaziti: Vetëm hetues amerikanë janë shpresa e vetme për drejtësinë në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Pajaziti: Vetëm hetues amerikanë janë shpresa e vetme për drejtësinë në Maqedoninë e Veriut

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 17:39
Naser Pajaziti

Gazetari Naser Pajaziti përmes një postimi në facebook ka komentuar sistemin e dështuar të drejtësisë në Maqedoninë e veriut, pas shpërthimit të skandalit “Zhvatja” , ku u përdhos edhe Prokuroria Speciale, një institucion hetimor shpresëdhënës që ishte propozuar dhe sponsorisuar nga ndërkombëtarët në vitin 2015.

Ai thotë që tani sistemi i këtij shteti, sidomos ai i drejtësisë ka rënë dhe shpresa e vetme për rikthimin në binarë është përfshirja e hetuesve dhe ekspertëve amerikan.

“Këtij shteti i ka ra sistemi. Nuk besoj që edhe prokurorë nga BE do e ristartojnë. Besimin e kemi vetëm tek një ekip hetuesish (prokurorë) amerikan .
Kjo është shpresa e vetme që mund të rikthejë besimin tek drejtësia. Duhet të ndërmerret iniciativa sepse ka gatishmëri!”, ka theksuar Pajaziti. (INA)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat