Në Bogorodicë dhe Tabanoc për daljen nga vendi pritet deri në 45 minuta - Bota Sot
Në Bogorodicë dhe Tabanoc për daljen nga vendi pritet deri në 45 minuta

Maqedonia

Në Bogorodicë dhe Tabanoc për daljen nga vendi pritet deri në 45 minuta

Më: 10 gusht 2019 Në ora: 13:24
Ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet në rrugë të thata. Është rritur intensiteti i qarkullimit në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc.

Sipas LAMM koha e pritjes për dalje nga vendi në vendkalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc pritet prej 30 deri në 45 minuta. Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM u bëjnë thirrje shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e veturave, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...