Osmani: BDI nuk mbështet zgjedhjet e parakohshme - Bota Sot
Osmani: BDI nuk mbështet zgjedhjet e parakohshme

Maqedonia

Osmani: BDI nuk mbështet zgjedhjet e parakohshme

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 14:38
Bujar Osmani

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), nuk mbështet zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriore.

“Bashkimi Demokratik për Integrim nuk mbështet zgjedhjet e parakohshme parlamentare para anëtarësimit të vendit në NATO dhe marrjen e datës për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian”, deklaroi Bujar Osmani, BDI.

Në vazhdim deklarata e plotë e Bujar Osmanit rreth zhvillimeve të fundit politike dhe të tjera të ndërlidhura me rastin “Reket”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...