Ambasadorja amerikane: Maqedonia e Veriut duhet të tregojë vendosmëri për sundimin e së drejtës - Bota Sot
Ambasadorja amerikane: Maqedonia e Veriut duhet të tregojë vendosmëri për sundimin e së drejtës

Maqedonia

Ambasadorja amerikane: Maqedonia e Veriut duhet të tregojë vendosmëri për sundimin e së drejtës

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 21:33
Kate Maria Byrnes

“Siç kemi thënë më herët, këto janë akuza serioze që kërkojnë përgjigje serioze, themelore, transparente dhe në kohë. Tani është koha që Maqedonia e Veriut të tregojë vendosmëri për të mbështetur sundimin e së drejtës”.

Kështu ka shkruar në Twitter ambasadorja amerikane në Shkup Kate Maria Byrnes, e cila e ka shpërndarë statusin e eurokomesarit Johannes Hahn, i cili po ashtu ka komentuar ngjarjet pas publikimit të rastit “Haraçi”.

“Lufta kundër korrupsionit në nivel të lartë duhet të vazhdojë pa ndërprerë. Sa i përket zbulimeve të reja, është e rëndësishme të konfirmohet përgjegjësia juridike për të gjitha veprat penale, duke përfshirë edhe ata që dalin nga përgjimet e paligjshme”, shkroi mbrëmë Hahn.

Ai shtoi se askush nuk është mbi ligjin dhe nuk mund të ketë pandëshkueshmëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...