Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 08:08
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me diell, vranësira, si dhe kushte për reshje të shiut.

Meteorologët për sot paralajmërojnë ulje të temperaturave prej 5 deri 8 gradë, ndërsa në pjesën veriore të vendi do të ketë reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 22 deri 35 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me diell dhe i nxehtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat